UH Fest 2021
a new kind of joy

Az UH Fest egyike azon ritka magyarországi eseményeknek, melyet a kalandvágy vezérel: új utakat, kifejezésmódokat kereső zenészek és a felfedezésekre, meglepetésekre nyitott közönség találkozóhelye. 2001 óta számos fesztivál és egyszeri koncert alkalmával több mint ötven ország sok száz zenészét, valamint száznál több hazai tehetséget léptettek fel.

Mind a fesztiválok, mind az egyestés koncertek esetében különös hangsúlyt fektetnek a nem konvencionális megközelítések és egyedi, nemzeti színterek bemutatására, melyeket gyakran hagynak figyelmen kívül a helyi médiumok és a nagy tömegfesztiválok szervezői. Alapelvük, hogy a programok összeállításakor átlépjék a szorosan vett műfaji határokat; hogy akár eltérő stílusú és hangvételű előadókat állítsanak egymás mellé; hogy párbeszédeket indítsanak a zenéről.

Sikerként könyvelik el, ha a közönség valamennyi tagjának megadhatják a felfedezés örömét, hogy rendezvényeiken akaratlanul is találkozzon olyan zenével, ami addig a radar alatt maradt számára. Mélyen hisznek abban, hogy az ilyen típusú felfedezés, a kultúrák közötti párbeszéd — legyen az akár nemzeti vagy szubkultúrák közötti — kivételes közösségteremtő erővel bír, inspiratív közeget teremt és nem utolsósorban egy újfajta öröm forrása lehet.

Az UH Fest, UH Est és UH Demo események szervezője a non-profit alapon, önkéntesek segítségével működő Ultrahang Alapítvány.

Szervezők és kurátorok
Nun András, Puskár Krisztián, Wessenauer Veszna

▬▬▬▬

PROGRAM

OKTÓBER 4.
HÉTFŐ

TURBINA

19:00
Ladik Katalin

19:20
Cucina Povera

20:00
Szemző Tibor & Gryllus Ábris

21:00
PLF
*

OKTÓBER 5.
KEDD

TURBINA

18:30
monoton/monokrom: Balaton N°01

19:30
Eric Thielemans

20:20
Elvin Brandhi

21:10
Vanligt Folk

OKTÓBER 6.
SZERDA

INSTITUT FRANÇAIS DE BUDAPEST

16:00
Simon Lazarus: Unagi (installation)

18:30
Loup Uberto
*

19:30
Ensemble in Limbo: Bartha-Bertók-Kiss

20:20
Valentina Magaletti
*

21:10
Terrine
*

OKTÓBER 7.
CSÜTÖRTÖK

GÓLYA

20:20
Still House Plants

21:20
Dino Spiluttini

22:20
The Stanley Maneuver

23:20
Odete
*

00:20
DJ Kard

OKTÓBER 8.
PÉNTEK

TURBINA

19:30
Julia Reidy
*

20:20
Sea Urchin

21:10
Budokan Boys

GÓLYA

22:15
Käbakö & Sniccer

23:30
Nazar
*

00:30
Authentically Plastic

02:00
Jessicunt

OKTÓBER 9.
SZOMBAT

TRAFÓ

19:30
Gaute Granli

20:20
Kamon Kardamom

21:10
Naaljos Ljom

TRAFÓ PINCE

23:00
Finlay Shakespeare

00:00
Roh Yugen x Nemerov

01:00
Mystic Voip & DJ Köd

OKTÓBER 10.
VASÁRNAP

TURBINA

17:30
John Wiese

18:30
Thea Soti

19:30
Dis Fig

*a Shape Platformmal együttműködésben